Translation Management Tool (8.x-1.14) - en to oc translation catalogue (109 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: user
oc: utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Administration
oc: Administracion

en: Currency
oc: Devisa

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: File
oc: Fichièr

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Test
oc: Testar

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Manage
oc: Gerir

en: Unassign
oc: Suprimir l'associacion

en: Status:
oc: Estatut :

en: Unknown
oc: Desconegut

en: States
oc: Estats

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Submitted
oc: Somés

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Never
oc: Pas jamai

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Locale
oc: Localizacion

en: configure
oc: configurar

en: Items
oc: Elements

en: Amount
oc: Montant

en: State
oc: Estat

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Table
oc: Tablèu

en: Clone
oc: Clonar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Pending
oc: En espèra

en: Key
oc: Clau

en: French
oc: Francés

en: Messages
oc: Messatges

en: Sources
oc: Fonts

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Source
oc: Font

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Empty
oc: Void

en: Not available
oc: Pas disponible

en: Cart
oc: Carta

en: Changed
oc: Modificat

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Reason
oc: Rason

en: Apply
oc: Aplicar

en: Assign
oc: Associar

en: Not translated
oc: Pas traduit

en: Variables
oc: Variablas

en: Translated
oc: Traduch

en: Translation
oc: Traduccion

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Context
oc: Contèxte

en: Offset
oc: Decalatge

en: German
oc: Alemand

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: Finish
oc: Finir

en: About
oc: A prepaus

en: Download method
oc: Metòde de telecargament

en: Untranslated
oc: Pas traduit

en: Translate
oc: Traduire

en: Embed
oc: Integrat

en: Fail
oc: Falla

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Outdated
oc: Obsolète

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Not translatable
oc: Intraduisible

en: Master
oc: Maître

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat
