Translation Management Tool (8.x-1.15) - en to sv translation catalogue (115 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: user
sv: användare

en: Default action
sv: Förvald åtgärd

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Currency
sv: Valuta

en: Action
sv: Åtgärd

en: File
sv: Fil

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: Message
sv: Meddelande

en: - None -
sv: - Ingen -

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Manage
sv: Hantera

en: Unassign
sv: Koppla från

en: Assigned
sv: Tilldelad

en: Unknown
sv: Okänd

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Never
sv: Aldrig

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Published
sv: Publicerad

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: configure
sv: konfigurera

en: Amount
sv: Belopp

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: State
sv: Läge

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Owner
sv: Ägare

en: Table
sv: Tabell

en: Checkout
sv: Kassan

en: Provider
sv: Leverantör

en: Clone
sv: Klona

en: Expose
sv: Exponera

en: Task
sv: Uppgift

en: Word count
sv: Antal ord

en: Validate
sv: Bekräfta

en: Pending
sv: Väntar på

en: Key
sv: Nyckel

en: French
sv: Franska

en: Sources
sv: Källor

en: Source
sv: Källa

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Source type
sv: Källtyp

en: Empty
sv: Töm

en: Immediately
sv: Direkt

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Reference
sv: Referens

en: No visible changes
sv: Inga synliga förändringar

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Cart
sv: Varukorg

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Review
sv: Granska

en: Finished
sv: Avslutat

en: Reason
sv: Orsak

en: Assign
sv: Tilldela

en: Not translated
sv: Ej översatt

en: Variables
sv: Variabler

en: Translated
sv: Översatt

en: Translation
sv: Översättning

en: Context
sv: Sammanhang

en: German
sv: Tyska

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Finish
sv: Slutför

en: About
sv: Om

en: Download method
sv: Nedladdningsmetod

en: Suggestions
sv: Förslag

en: Untranslated
sv: Ej översatt

en: Translate
sv: Översätt

en: Choose
sv: Välj

en: Checkout settings
sv: Inställningar för kassan

en: Fail
sv: Misslyckande

en: Assign to
sv: Tilldela till

en: Drupal user
sv: Användare i Drupal

en: Source language
sv: Källspråk

en: Providers
sv: Leverantörer

en: Default export format
sv: Standardformat för export

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Outdated
sv: Förlegad

en: Allowed formats
sv: Tillåtna format

en: - All -
sv: - Alla -

en: Workflow settings
sv: Inställningar för arbetsflöde

en: Item ID
sv: Föremålets ID

en: Progress
sv: Framsteg

en: Needs review
sv: Behöver översyn

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: Remote URL
sv: URL

en: Add provider
sv: Lägg till leverantör

en: Edit provider
sv: Redigera leverantör

en: Source text
sv: Källtext

en: The node UUID.
sv: UUID för noden.

en: Link to entity
sv: Länk för objekt

en: Original language
sv: Ursprungsspråk

en: Performance settings
sv: Inställningar för prestanda

en: Make entity label a link to entity page.
sv: Gör etikettsobjekt till en länk till sidobjekt.

en: Simple configuration
sv: Enkel konfiguration

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML
