Translation Management Tool (8.x-1.18) - en to bs translation catalogue (61 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: user
bs: korisnik

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Administration
bs: Administracija

en: Tags
bs: Tagovi

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: none
bs: ništa

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: Assigned
bs: Dodjeljeno

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: User
bs: Korisnik

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Locale
bs: Lokal

en: Normal
bs: Normalno

en: configure
bs: podesi

en: Table
bs: Tabela

en: Clone
bs: Klon

en: Expose
bs: Otkrij

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Messages
bs: Poruke

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: Select list
bs: Select lista

en: Immediately
bs: Odmah

en: Not available
bs: Nema podataka

en: Finished
bs: Završeno

en: Apply
bs: Primjeni

en: Not translated
bs: Nije prevedeno

en: Translation
bs: Prevod

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Translate
bs: Prevedi

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: Workflow settings
bs: Postavke toka rada.

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
