Translation Management Tool (8.x-1.18) - en to gl translation catalogue (126 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: user
gl: usuario/a

en: Status
gl: Estado

en: Default action
gl: Acción predeterminada

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Closed
gl: Pechada

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Administration
gl: Administración

en: Currency
gl: Divisa

en: Action
gl: Acción

en: Tags
gl: Etiquetas

en: File
gl: Ficheiro

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: Test
gl: Proba

en: Message
gl: Mensaxe

en: - None -
gl: - Ningún -

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Manage
gl: Xestionar

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: Status:
gl: Estado:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: States
gl: Estados

en: User
gl: Usuario/a

en: Files
gl: Ficheiros

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Submitted
gl: Enviado

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Never
gl: Nunca

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Locale
gl: Localización

en: configure
gl: configurar

en: Items
gl: Elementos

en: Amount
gl: Cantidade

en: Add to cart
gl: Engadir ao carro

en: State
gl: Estado

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Owner
gl: Propietario

en: Table
gl: Táboa

en: Allow all
gl: Aceptar todas

en: Checkout
gl: Node Checkout

en: Provider
gl: Proveedor

en: Clone
gl: Clonar

en: Expose
gl: Expoñer

en: Task
gl: Tarefa

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Pending
gl: Pendente

en: Key
gl: Clave

en: French
gl: Francés

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Sources
gl: Fontes

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Source
gl: Orixe

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Empty
gl: Valeiro

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Not available
gl: Non dispoñible

en: Reference
gl: Referencia

en: Cart
gl: Cesta da compra

en: Changed
gl: Cambiado

en: Completed
gl: Completado

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Review
gl: Revisión

en: Finished
gl: Finalizado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Assign
gl: Asignar

en: Not translated
gl: Non traducido

en: Translated
gl: Traducido

en: Translation
gl: Traducción

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Context
gl: Contexto

en: Offset
gl: Desprazamento

en: German
gl: Alemán

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Download method
gl: Método de descarga

en: Suggestions
gl: Suxerencias

en: Untranslated
gl: Sen traducir

en: Translate
gl: Traducir

en: Embed
gl: Incrustar

en: Checkout settings
gl: Configuración de usuario

en: Fail
gl: Fallo

en: Security settings
gl: Configuración da seguranza

en: Drupal user
gl: Usuario de Drupal

en: Source language
gl: Lingua fonte

en: Providers
gl: Proveedores

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Workflow settings
gl: Opcións de fluxo

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: Bulk update
gl: Actualización masiva

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Original language
gl: Idioma orixinal

en: Basic HTML
gl: HTML básico
