Translation Management Tool (8.x-1.5) - en to ast translation catalogue (58 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: user
ast: usuariu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Administration
ast: Alministración

en: Tags
ast: Etiquetes

en: File
ast: Ficheru

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: View
ast: Vista

en: Unassign
ast: ensin asignar

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Filter
ast: Filtru

en: Locale
ast: Llocal

en: configure
ast: configurar

en: Items
ast: Elementos

en: Owner
ast: Dueñu

en: Table
ast: Tabla

en: Key
ast: Llave

en: French
ast: Francés

en: Sources
ast: Fontes

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Select list
ast: Esbilla

en: Finished
ast: Completáu
