Translation Management Tool (8.x-1.8) - en to ar translation catalogue (117 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: user
ar: مستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Administration
ar: الإدارة

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Test
ar: الاختبار

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Manage
ar: تسيير

en: Unassign
ar: ألغ الربط

en: Status:
ar: الحالة:

en: Unknown
ar: غير معروف

en: States
ar: الحالات

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Never
ar: أبدا

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Filter
ar: انتقاء

en: Locale
ar: المحليات

en: Normal
ar: طبيعي

en: configure
ar: ضبط

en: Items
ar: أخبار

en: Amount
ar: المبلغ

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Table
ar: جدول

en: Checkout
ar: الأداء

en: Provider
ar: المزود

en: Clone
ar: استنساخ

en: Expose
ar: تعرض

en: Task
ar: مهمة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Pending
ar: معلّق

en: Key
ar: المفتاح

en: French
ar: فرنسية

en: Messages
ar: الرسائل

en: Sources
ar: المصادر

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Empty
ar: فارغ

en: Not available
ar: غير متاح

en: Reference
ar: مرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Review
ar: المراجعة

en: Finished
ar: اكتمل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Assign
ar: اربط

en: Not translated
ar: غير مترجم

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Translated
ar: مترجم

en: Translation
ar: الترجمة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Context
ar: السياق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: German
ar: ألمانية

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Finish
ar: إنهاء

en: About
ar: حول

en: Word
ar: كلمة

en: Download method
ar: طريقة التنزيل

en: Translate
ar: ترجمة

en: Checkout settings
ar: إعدادات الأداء

en: Fail
ar: فشل

en: - Any -
ar: - اختر -

en: - All -
ar: - الكل -

en: Workflow settings
ar: إعدادات سيرة العمل

en: Item ID
ar: معرف العنصر

en: Elements
ar: العناصر

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Replace variables
ar: تبديل المتغيرات

en: Simple configuration
ar: إعدادت مبسطة
