Translation Management Tool (8.x-1.8) - en to is translation catalogue (87 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: user
is: notandi

en: Status
is: Staða

en: Default action
is: Sjálfgefin aðgerð

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Administration
is: Stjórnun

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: Test
is: Prófa

en: Message
is: Skilaboð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Manage
is: Stjórnun

en: Unassign
is: Afturkalla

en: Status:
is: Staða:

en: Unknown
is: Óþekkt

en: States
is: Stöður

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Never
is: Aldrei

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Filter
is: Sía

en: Locale
is: Staðfærsla

en: configure
is: stilla

en: Items
is: Hlutir

en: Amount
is: Upphæð

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: State
is: Fylki

en: Owner
is: Eigandi

en: Table
is: Tafla

en: Checkout
is: Ganga frá pöntun

en: Clone
is: Klóna

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: French
is: Franska

en: Sources
is: Uppsprettur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Empty
is: Tóm

en: Completed
is: Lokið

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Review
is: Yfirlestur

en: Finished
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Translated
is: Þýtt

en: Translation
is: Þýðing

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Context
is: Samhengi

en: German
is: Þýska

en: About
is: Um

en: Download method
is: Niðurhalsaðferð

en: Translate
is: Þýða

en: Drupal user
is: Drupal notandi

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
