Translation Management Tool (8.x-1.9) - en to cs translation catalogue (124 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: user
cs: uživatel

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Administration
cs: Administrace

en: Currency
cs: Měna

en: Action
cs: Akce

en: Tags
cs: Štítky

en: File
cs: Soubor

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Message
cs: Zpráva

en: - None -
cs: - Nic -

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Manage
cs: Správa

en: Unassign
cs: Odstranit

en: Status:
cs: Stav:

en: Unknown
cs: Neznámý

en: States
cs: Stavy

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Submitted
cs: Odesláno

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Never
cs: Nikdy

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Filter
cs: Filtr

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Normal
cs: Normální

en: configure
cs: nastavení

en: Items
cs: Položky

en: Amount
cs: Částka

en: Add to cart
cs: Vložit do košíku

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Owner
cs: Vlastník

en: Table
cs: Tabulka

en: Allow all
cs: Povolit vše

en: Checkout
cs: Objednat

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Clone
cs: Klonovat

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Validate
cs: Validovat

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Key
cs: Klíč

en: French
cs: Francouzsky

en: Messages
cs: Zprávy

en: Sources
cs: Zdroje

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Source
cs: Zdroj

en: Select list
cs: Seznam

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Empty
cs: Prázdný

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Review
cs: Revize

en: Finished
cs: Hotovo

en: Reason
cs: Důvod

en: Apply
cs: Použít

en: Assign
cs: Přiřadit

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Variables
cs: Proměnné

en: Translated
cs: Přeloženo

en: Translation
cs: Překlad

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Context
cs: Kontext

en: Offset
cs: Posun

en: German
cs: Německy

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Download method
cs: Metoda stahování

en: Translate
cs: Přeložit

en: Embed
cs: Vložit

en: Checkout settings
cs: Nastavení pokladny

en: Words
cs: Slov

en: Fail
cs: Neúspěšné

en: Drupal user
cs: uživatel Drupalu

en: Source language
cs: Zdrojový jazyk

en: Default export format
cs: Výchozí formát pro export

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Workflow settings
cs: Nastavení postupu práce

en: Item ID
cs: ID položky

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Remote URL
cs: Vzdálená URL

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Link to entity
cs: Odkázat na entitu

en: Empty cart
cs: Vyprázdnit košík

en: Original language
cs: Původní jazyk

en: Performance settings
cs: Nastavení výkonu

en: Basic HTML
cs: Základní HTML
