Translation Management Tool (8.x-1.17) - en to hr translation catalogue (99 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: user
hr: korisnik

en: Default action
hr: Predefinirana akcija

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Administration
hr: Administracija

en: Currency
hr: Valuta

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: File
hr: Datoteka

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: Message
hr: Poruka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Unassign
hr: Razdvoji

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: Files
hr: Datoteke

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Never
hr: Nikada

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Locale
hr: Lokalizacija

en: Normal
hr: Normalno

en: configure
hr: prilagodi

en: Items
hr: Stavke

en: Amount
hr: Iznos

en: Add to cart
hr: Dodaj u košaricu

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Table
hr: Tablica

en: Checkout
hr: Narudžba

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Expose
hr: Izloži

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Key
hr: Ključ

en: French
hr: Francuski

en: Messages
hr: Poruke

en: Sources
hr: Izvori

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Source
hr: Izvor

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Empty
hr: Prazno

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Cart
hr: Košarica

en: Review
hr: Provjeri

en: Finished
hr: Završeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Assign
hr: Dodijeli

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Variables
hr: Varijable

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Translation
hr: Prijevod

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Context
hr: Kontekst

en: German
hr: Njemački

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Download method
hr: Metoda preuzimanja

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Untranslated
hr: Neprevedeno

en: Translate
hr: Prevedi

en: Checkout settings
hr: Postavke narudžbe

en: Fail
hr: Neuspjeh

en: Outdated
hr: Zastarjelo

en: Workflow settings
hr: Postavke tijeka rada

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: Asc
hr: Uzlazno
