Translation Centre For the Bodies of the EU - Plugin for TMGMT (8.x-1.0-beta19) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Comments
de: Kommentare

en: Priority
de: Priorität

en: Response
de: Antwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Manage
de: Verwalten

en: Contacts
de: Kontakte

en: Advanced
de: Erweitert

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Select all
de: Alle auswählen

en: Deselect all
de: Alles abwählen

en: Department
de: Abteilung

en: Review
de: Überprüfung

en: Request type
de: Anfragetyp

en: Translation options
de: Übersetzungs-Optionen

en: Translation
de: Übersetzung

en: API password
de: API passwort

en: Source language
de: Ausgangssprache

en: Character count
de: Zeichenanzahl

en: Language(s)
de: Sprache(n)

en: Network
de: Netzwerk

en: Translation Management
de: Übersetzungs-Management

en: Quotation
de: Zitat

en: Target language
de: Zielsprache

en: Target languages
de: Zielsprachen

en: @translator is not available. Make sure it is properly <a href=:configured>configured</a>.
de: @translator ist nicht verfügbar. Bitte sicherstellen, dass die <a href=":configured">Konfiguration</a> korrekt ist.

en: Confidentiality
de: Vertraulichkeit
