TMGMT DeepL Integration (2.2.14) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: default
id: standar

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Definition
id: Definisi

en: Glossary
id: Glosarium

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Indonesian
id: Bahasa Indonesia

en: Embed
id: Lekatkan

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
