TMGMT Translator Smartling (8.x-3.1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Download
de: Herunterladen

en: Login
de: Anmelden

en: Password
de: Passwort

en: Number of items
de: Anzahl der Elemente

en: Files
de: Dateien

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: State
de: Status

en: File type
de: Dateityp

en: Due date
de: Fälligkeitsdatum

en: User Id
de: Benutzer-ID

en: Download method
de: Download-Methode

en: Run cron
de: Cron ausführen

en: Queue
de: Warteschlange

en: Default export format
de: Standardmäßiges Export-Format

en: Cron ran successfully.
de: Cron-Lauf erfolgreich.

en: Cron run failed.
de: Cron-Lauf fehlgeschlagen.

en: Project ID
de: Projekt-ID

en: Translation Management
de: Übersetzungs-Management

en: Test context
de: Test Kontext

en: Authorize
de: Autorisieren

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Import translated file
de: Übersetzte Datei importieren

en: @translator is not available. Make sure it is properly <a href=:configured>configured</a>.
de: @translator ist nicht verfügbar. Bitte sicherstellen, dass die <a href=":configured">Konfiguration</a> korrekt ist.

en: Are you sure you want to send context for these items to Smartling?
de: Möchten Sie den Kontext für diese Einträge wirklich an Smartling senden?
