Toastify (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Center
ru: Центр

en: Top
ru: Вверху

en: Error
ru: Ошибка

en: Bottom
ru: Снизу

en: Custom
ru: Собственная

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Color
ru: Цвет

en: Position
ru: Позиция

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Direction
ru: Направление

en: Primary color
ru: Основной цвет

en: Progress bar color
ru: Цвет блока прогресса

en: Horizontal offset
ru: Горизонтальное смещение

en: Vertical offset
ru: Вертикальное смещение
