Token (8.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Root
kn: ಮೂಲ

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Extension
kn: ವಿಸ್ತರಣೆ

en: Keys
kn: ಕೀಲಿಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: The size of the file.
kn: ಕಡತದ ಗಾತ್ರ.

en: Array
kn: ವ್ಯೂಹ(Array)
