Token (8.x-1.16) - en to bo translation catalogue (49 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Parents
bo: མ་ཁོངས

en: Name
bo: མིང

en: Book
bo: དེབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: The name of the menu.
bo: གདམ་བྱང་གི་མིང་།

en: Menu link
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: File size
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Count
bo: གྲངས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Domain
bo: དྲ་མིང

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Root
bo: རྩ་བ

en: Tokens
bo: མཚོན་གྲངས

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: First
bo: དང་པོ

en: Reversed
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེས་ཟིན་པ

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Extension
bo: རྒྱ་བསྐྱེད

en: Interface language
bo: འཆར་ངོས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: Node count
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གྲངས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Path prefix
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྔོན་བཏགས

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: IP address
bo: IP་ཁ་བྱང

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: MIME type
bo: MIMEརིགས

en: Current date
bo: མིག་སྔའི་ཟླ་ཚེས

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Language name
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་མིང

en: Edit URL
bo: དྲ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག

en: Revision log message
bo: བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོ

en: The name of the content type.
bo: ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་མིང་།

en: Absolute URL
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཧྲིལ་བོ

en: Query string value
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གི་ཐོབ་གྲངས
