Token (8.x-1.16) - en to ml translation catalogue (19 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Author
ml: ലേഖകൻ

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Content types
ml: ഉള്ളടക്ക തരങ്ങൾ

en: Number
ml: അക്കം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Name
ml: പേര്

en: Book
ml: പുസ്തകം

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Menu
ml: മെനു

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: Path prefix
ml: മര്‍ഗ്ഗ-പൂര്‍വ്വപ്രത്യയം

en: Direction
ml: ദിശ

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ

en: MIME type
ml: MIME തരം

en: Language name
ml: ഭാഷയുടെ പേര്
