Token (8.x-1.5) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Value
jv: Biji

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Number
jv: Angka

en: Parent
jv: Induk

en: Parents
jv: Baboné

en: Name
jv: Jeneng

en: Book
jv: Buku

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: Roles
jv: Parāgā

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Count
jv: Jumlah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Menus
jv: Menu

en: Node count
jv: Jumlah node

en: About
jv: Ngenani

en: IP address
jv: Alamat IP

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan
