Token Browser (1.0.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Token
da: Symbol

en: Available tokens
da: Tilgængelige symboler

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
da: Klik på et token for at indsætte det i det felt som du senest har klikket på.

en: Insert this token into your form
da: Indsæt dette token i din formular

en: First click a text field to insert your tokens into.
da: Klik på et tekstfelt som tokens skal sættes ind i.

en: No tokens available
da: Ingen tilgængelige tokens

en: Browse available tokens.
da: Gennemse tilgængelige tokens.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
da: Din hjemmeside bruger et delt token-system til at vise og bruge pladsholder-tokens og deres passende erstatningsværdier. Dette tillader alle moduler at tilbyde pladsholder-tokens for tekststrenge uden at skulle genopfinde hjulet. Det sikrer også konsistens i den syntaks, der bruges til tokens, hvilket gør systemet som en helhed lettere for slutbrugerne at bruge.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
da: Listen over tilgængelige tokens vises herunder.
