Token Browser (1.0.0) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Name
hu: Név

en: Token
hu: Vezérjel

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Browse available tokens.
hu: Rendelkezésre álló vezérjelek böngészése.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
hu: A webhely megosztott vezérjel rendszert használ a helykitöltők értékeinek helyes használatához. Ez lehetővé teszi valamennyi modul számára, hogy a spanyolviasz újbóli feltalálása helyett a már létező vezérjeleken osztozzanak. Ez nem csupán következetessé teszi a vezérjelek szintaxisát, de ezáltal a végfelhasználó számára is megkönnyíti egységes használatukat.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
hu: A webhelyen jelenleg az alábbi vezérjelek érhetőek el.
