Token Browser (1.0.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Name
nl: Naam

en: Available tokens
nl: Beschikbare tokens

en: About
nl: Over

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
nl: Klik op een token om het toe te voegen aan het veld dat het laatst aangeklikt is.

en: Insert this token into your form
nl: Plaats deze token in uw formulier

en: First click a text field to insert your tokens into.
nl: Klik eerst een tekstveld aan om uw tokens in te plaatsen.

en: No tokens available
nl: Er zijn geen tokens beschikbaar

en: Browse available tokens.
nl: Door beschikbare tokens bladeren.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
nl: De website heeft een gedeeld token-systeem voor het beschikbaar maken en gebruiken van tokens. Hierdoor kan elke module eenvoudig tokens beschikbaar stellen zonder telkens het wiel opnieuw uit te vinden. Het waarborgt ook consistentie in de notatie van tokens, waardoor het systeem voor eindgebruikers beter bruikbaar is.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
nl: De lijst van de nu beschikbare tokens op deze site staat hieronder.
