Token Browser (1.0.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Name
pt: Nome

en: Available tokens
pt: Tokens disponíveis

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
pt: Selecione um token para inserir no campo que você clicou anteriormente.

en: Insert this token into your form
pt: Insira este token no seu formulário

en: First click a text field to insert your tokens into.
pt: Primeiramente, clique no campo de texto para inserir seus tokens.

en: No tokens available
pt: Não existem tokens disponíveis

en: Browse available tokens.
pt: Procurar tokens disponíveis.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
pt: Seu site usa um sistema de token compartilhado para exposição e uso de tokens de placeholder e seus valores de substituição apropriados. Isso permite que qualquer módulo forneça tokens de placeholder para strings sem ter que reinventar a roda. Ele também garante consistência na sintaxe usada para tokens, tornando o sistema como um todo mais fácil para os usuários finais usarem.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
pt: A lista dos tokens disponíveis para este site é exibida abaixo.
