Token Browser (1.0.0) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Description
sv: Beskrivning

en: Name
sv: Namn

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: About
sv: Om

en: Uses
sv: Använder

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
sv: Klicka på ett ersättningstecken för att infoga det i det fält du senaste klickade på.

en: Insert this token into your form
sv: Infoga detta ersättningstecken i ditt formulär

en: First click a text field to insert your tokens into.
sv: Klicka först på ett textfält att infoga dina ersättningstecken i.

en: No tokens available
sv: Inga ersättningstecken tillgängliga

en: Browse available tokens.
sv: Bläddra igenom tillgängliga ersättningstecken.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
sv: Din webbplats använder ett delat system för ersättningstecken för att exponera och använda ersättningstecken och deras tillhörande ersättningsvärden. Detta möjliggör för varje modul att tillhandahålla ersättningstecken för strängar utan att behöva uppfinna hjulet igen. Det säkerställer också konsekvens i syntaxen som används för ersättningstecken vilket gör systemet som helhet enklare för slutanvändarna att använda.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
sv: Listan över de för närvarande tillgängliga symbolerna på denna webbplats visas nedan.
