Custom Tokens (8.x-1.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Name
sv: Namn

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Add token
sv: Lägg till ersättningstecken

en: Language code
sv: Språkkod

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Token description
sv: Beskrivning för ersättningstecknet

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Custom tokens
sv: Anpassade ersättningstecken

en: A unique machine-readable name for this token. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn för detta ersättningstecken. Det får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: The token type determines the availability of the token according to the data in the $data array (ex. a token of type <em>node</em> will need $data[node].
sv: Typen av ersättningstecken avgör tillgängligheten av ersättningstecknet enligt datan i arrayen $data (exempelvis ett ersättningstecken av typ <em>nod</em> kommer att behöva $data[node].

en: Allow users to define custom tokens to use thoughout the site
sv: Tillåter användare att ange anpassade ersättningstecken för användning på din webbplats.

en: @type %info has been created.
sv: @type %info har skapats.

en: @type %info has been updated.
sv: @type %info har uppdaterats.

en: @type: added %info.
sv: @type: lades till %info.

en: @type: updated %info.
sv: @type: uppdaterades %info.
