Custom Tokens (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Is new
fr: Est nouveau

en: Machine Name
fr: Nom système

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: @type %info has been created.
fr: %info (@type) a été créé(e).

en: @type %info has been updated.
fr: %info (@type) a été mis(e) à jour.

en: @type: added %info.
fr: @type : %info ajouté(e).

en: @type: updated %info.
fr: @type : %info mis(e) à jour.
