Custom Tokens (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
