Custom Tokens (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: @type %info has been created.
id: @type %info telah dibuat.

en: @type %info has been updated.
id: @type %info telah diperbarui.

en: @type: added %info.
id: @type: %info ditambahkan.

en: @type: updated %info.
id: @type: memperbarui %info.
