Custom Tokens (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Name
tr: İsim

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Is new
tr: yeni kullanıcı adınız: %s

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: @type %info has been created.
tr: %info başlıklı @type oluşturuldu.

en: @type %info has been updated.
tr: %info başlıklı @type güncellendi.

en: @type: added %info.
tr: @type: %info eklendi.

en: @type: updated %info.
tr: @type: %info güncellendi.
