Tome (8.x-1.9) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Download
id: Unduh

en: Preview
id: Pratinjau

en: Added
id: Ditambahkan

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Deleted
id: Terhapus

en: Base URL
id: URL dasar

en: Synchronize
id: Singkronkan
