Tool API (1.0.0-alpha10) - en to ja translation catalogue (66 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: Number
ja: 数値

en: Message
ja: メッセージ

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Sent email to %recipient
ja: %recipient へメールが送信されました

en: The subject of the message.
ja: メッセージの件名を入力してください。

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Fields
ja: フィールド

en: Amount
ja: 量

en: Recipient
ja: 受信者

en: Class
ja: クラス

en: String
ja: 文字列

en: Channel
ja: チャンネル

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Tools
ja: ツール

en: Undefined
ja: 未定義

en: Result
ja: 結果

en: Limit
ja: 制限

en: Map
ja: 地図

en: Entity
ja: エンティティ

en: Results
ja: 結果

en: Select
ja: 選択

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Display message
ja: メッセージを表示

en: Set
ja: セット

en: Execute
ja: 実行

en: Field Type
ja: フィールドタイプ

en: Context
ja: コンテキスト

en: Offset
ja: オフセット

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Properties
ja: プロパティー

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Trigger
ja: トリガー

en: The message to log.
ja: ログに記録するメッセージ。

en: The message that should be sent.
ja: 送信されるメッセージ。

en: Entities
ja: エンティティ

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Bundle ID
ja: バンドル ID

en: Save entity
ja: エンティティーを保存

en: Delete entity
ja: エンティティーを削除

en: Language Code
ja: 言語コード

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Entity Type ID
ja: エンティティタイプID
