Tool API (1.0.0-alpha10) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Send email
uk: Надіслати електронний лист

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: updated
uk: оновлено

en: created
uk: створений

en: Number
uk: Число

en: Message
uk: Повідомлення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Sent email to %recipient
uk: Відправлено електронну пошту до %recipient

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення.

en: Role ID
uk: ID ролі

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Fields
uk: Поля

en: Amount
uk: Величина

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Class
uk: Клас

en: String
uk: Рядок

en: Channel
uk: Канал

en: Provider
uk: Постачальник

en: Tools
uk: Інструменти

en: Displayed
uk: Відображено

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Result
uk: Результат

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Map
uk: Мапа

en: Entity
uk: Сутність

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Results
uk: Результати

en: Select
uk: Вибір

en: Translatable
uk: Доступний для перекладу

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Display message
uk: Перегляд повідомлень

en: Set
uk: Встановлення

en: Execute
uk: Виконати

en: Read
uk: Прочитано

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Context
uk: Контекст

en: Offset
uk: Зміщення

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Properties
uk: Властивості

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Trigger
uk: Тригер

en: Field Settings
uk: Параметри поля

en: The message that should be sent.
uk: Повідомлення, що буде надіслано

en: Status Report
uk: Звіт про стан

en: Property Name
uk: Назва властивості

en: Transform
uk: Перетворення

en: Entity Types
uk: Типи сутностей

en: Entities
uk: Сутності

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Bundle ID
uk: ID пакета

en: Save entity
uk: Зберегти сутність

en: Delete entity
uk: Видалити сутність

en: Block user
uk: Заблокувати користувача

en: Message Type
uk: Тип повідомлення

en: Add bundle
uk: Додати пакет

en: Language Code
uk: Код мови

en: Write
uk: Записати

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Entity Type ID
uk: ID типу сутності
