Tool API (1.0.0-alpha10) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Send email
ur: ای میل ارسال کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: updated
ur: تجدید شدہ

en: Number
ur: نمبر

en: Message
ur: پیغام

en: Required
ur: درکار

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: String
ur: سطر

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Undefined
ur: غیر واضح

en: Translatable
ur: قابلِ ترجمہ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
