Tool API (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Value
pt: Valor

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: updated
pt: atualizado

en: created
pt: criado

en: Number
pt: Número

en: Message
pt: Mensagem

en: Text
pt: Texto

en: User
pt: Usuário

en: Send Email
pt: Enviar email

en: Sent email to %recipient
pt: Um e-mail foi enviado para %recipient

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Fields
pt: Campos

en: Amount
pt: Valor

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Channel
pt: Canal

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Undefined
pt: Indefinido

en: Result
pt: Resultado

en: Limit
pt: Limite

en: Entity
pt: Entidade

en: Results
pt: Resultados

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Select
pt: Selecionar

en: Set
pt: Definir

en: Context
pt: Contexto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: The message to log.
pt: A mensagem a registrar.

en: The message that should be sent.
pt: A mensagem que deve ser enviada.

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entities
pt: Entidades

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Entity Type ID
pt: ID do Tipo de Entidade

en: Create @entity_type
pt: Criar @entity_type
