Tool API (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیغام

en: Image
fa: تصویر

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Role
fa: نقش

en: Port
fa: درگاه
