Tool API (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Logging
pt: Autenticando

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Image
pt: Imagem

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: API Key
pt: Chave de API

en: configure
pt: configurar

en: Model
pt: Modelo

en: An error occurred
pt: Ocorreu um erro

en: Role
pt: Papel

en: Port
pt: Porta

en: Host Name
pt: Nome do host
