Tool API (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Logging
ru: Журналирование

en: None
ru: Нет

en: Message
ru: Сообщение

en: Image
ru: Изображение

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: API Key
ru: Ключ API

en: configure
ru: настроить

en: Model
ru: Модель

en: An error occurred
ru: Возникла ошибка

en: Role
ru: Роль

en: Port
ru: Порт

en: install
ru: устанавливать

en: Moderation
ru: Модерация

en: Save Configuration
ru: Сохранить настройки

en: Default Provider
ru: Провайдер по умолчанию
