Tool API (1.0.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: None
ug: يوق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Image
ug: سۈرەت

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى
