Tool API (1.0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: updated
nl: bijgewerkt

en: created
nl: aangemaakt

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Text
nl: Tekst

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Send Email
nl: E-mail versturen

en: Sent email to %recipient
nl: E-mail is naar %recipient verzonden

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Fields
nl: Velden

en: Amount
nl: Bedrag

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: String
nl: Tekenreeks

en: Channel
nl: Kanaal

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Displayed
nl: Weergegeven

en: Undefined
nl: Onbepaald

en: Result
nl: Resultaat

en: Limit
nl: Limiet

en: Entity
nl: Entiteit

en: Results
nl: Resultaten

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Select
nl: Selecteren

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: The message that should be sent.
nl: Het bericht dat verzonden moet worden.

en: Status Report
nl: Statusrapport

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Language Code
nl: Taalcode

en: Entity Type ID
nl: Entiteitstype-ID
