Tool API (1.0.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Value
hi: मान

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Text
hi: लेख

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Sent email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजें

en: The subject of the message.
hi: संदेश का विषय है।

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Tools
hi: उपकरण

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: Result
hi: परिणाम

en: Limit
hi: सीमा

en: Entity
hi: इकाई

en: Results
hi: परिणाम

en: Context
hi: संदर्भ

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
