Tool API (1.0.0-alpha8) - en to eu translation catalogue (41 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Send email
eu: E-posta bidali

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: updated
eu: eguneratua

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Email
eu: Eposta

en: Sent email to %recipient
eu: Bidali eposta %recipient-ri

en: The subject of the message.
eu: Mezuaren gaia

en: Log message
eu: Log mezua

en: Fields
eu: Eremuak

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: String
eu: Katea

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Tools
eu: Tresnak

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: Limit
eu: Muga

en: Map
eu: Mapa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Results
eu: Emaitzak

en: Select
eu: Aukeratu

en: Translatable
eu: Itzulgarria

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Entity type
eu: Entitate mota
