Tool API (1.0.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (69 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: updated
fr: mis à jour

en: created
fr: créé

en: Number
fr: Nombre

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Sent email to %recipient
fr: Courriel envoyé à %recipient

en: The subject of the message.
fr: Le sujet du message.

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Log message
fr: Message de journal

en: Fields
fr: Champs

en: Amount
fr: Montant

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Class
fr: Classe

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Channel
fr: Canal

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Tools
fr: Outils

en: Displayed
fr: Affiché

en: Undefined
fr: Indéfini

en: Result
fr: Résultat

en: Limit
fr: Limite

en: Map
fr: Carte

en: Entity
fr: Entité

en: Results
fr: Résultats

en: Select
fr: Sélectionner

en: Translatable
fr: Traduisible

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Display message
fr: Afficher le message

en: Set
fr: Défini

en: Execute
fr: Exécuter

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Context
fr: Contexte

en: Offset
fr: Décalage

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Field Description
fr: Description du champ

en: Properties
fr: Propriétés

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: The message to log.
fr: Le message à consigner.

en: The message that should be sent.
fr: Le message devant être envoyé.

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Entities
fr: Entités

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Bundle ID
fr: Identifiant (ID) du type

en: Save entity
fr: Enregistrer l'entité

en: Delete entity
fr: Supprimer l'entité

en: Block user
fr: Bloquer l'utilisateur

en: Add bundle
fr: Ajouter un paquet (bundle)

en: Unblock user
fr: Débloquer l'utilisateur

en: Language Code
fr: Code de la langue

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Entity Type ID
fr: Identifiant (ID) du type d'entité
