Tool API (1.0.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (46 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: updated
oc: mes a jorn

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Fields
oc: Camps

en: Amount
oc: Montant

en: Recipient
oc: Destinatari

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Entity
oc: Entitat

en: Sort Order
oc: Òrdre de triada

en: Results
oc: Resultats

en: Select
oc: Seleccionar

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Execute
oc: Executar

en: Context
oc: Contèxte

en: Offset
oc: Decalatge

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Properties
oc: Proprietats

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Entities
oc: Entitats

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Save entity
oc: Enregistrar l'entitat

en: Delete entity
oc: Suprimir l'entitat
