Tool API (1.0.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: updated
tr: güncellendi

en: created
tr: oluşturulma

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Role ID
tr: Rol ID

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Amount
tr: Miktar

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Class
tr: Sınıf

en: String
tr: Dize

en: Channel
tr: Kanal

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Tools
tr: Araçlar

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Result
tr: Sonuç

en: Limit
tr: Sınır

en: Map
tr: Harita

en: Entity
tr: Nesne

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Select
tr: Seç

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Display message
tr: İletiyi görüntüle

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Properties
tr: Özellikler

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: The message that should be sent.
tr: Gönderilecek mesaj.

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Bundle ID
tr: Paket kimliği

en: Save entity
tr: Nesneyi kaydet

en: Delete entity
tr: Nesneyi sil

en: Message Type
tr: İleti Türü

en: Language Code
tr: Dil Kodu

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği

en: Entity Type ID
tr: Varlık Tipi Kimliği
