Tool API (1.0.0-alpha8) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Send email
vi: Gửi thư điện tử

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: updated
vi: đã cập nhật

en: created
vi: đã tạo

en: Number
vi: Số

en: Message
vi: Thông điệp

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: Text
vi: Văn bản

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Sent email to %recipient
vi: Gửi email đến %recipient

en: The subject of the message.
vi: Chủ đề của thông điệp.

en: Log message
vi: Thông điệp bản ghi

en: Fields
vi: Các trường

en: Amount
vi: Số lượng

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Class
vi: Lớp

en: String
vi: Chuỗi

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: Tools
vi: Các công cụ

en: Undefined
vi: Không đặt

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Results
vi: Kết quả

en: Select
vi: Chọn

en: Add another item
vi: Thêm mục

en: Execute
vi: Thực hiện

en: Context
vi: Ngữ cảnh

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Properties
vi: Thuộc tính

en: The message that should be sent.
vi: Thông điệp sẽ được gửi đi.

en: Property Name
vi: Tên thuộc tính

en: Message Type
vi: Kiểu thông điệp
