Tool API (1.0.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Send email
ar: أرسل بريد إلكتروني

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: updated
ar: التحديث

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Sent email to %recipient
ar: أُرسل البريد إلى %recipient

en: The subject of the message.
ar: موضوع الرسالة.

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Fields
ar: الحقول

en: Amount
ar: المبلغ

en: Recipient
ar: المتسلم

en: String
ar: المقطع

en: Provider
ar: المزود

en: Tools
ar: الأدوات

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Result
ar: نتيجة

en: Limit
ar: حد

en: Map
ar: خريطة

en: Entity
ar: الكيان

en: Results
ar: النتائج

en: Select
ar: إختيار

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Context
ar: السياق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Trigger
ar: المُطلِق

en: Entities
ar: الكيانات

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Bundle ID
ar: معرف الحزمة

en: Delete entity
ar: حذف كيان
