Tool API (1.0.0-alpha9) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: updated
bn: আপডেটকৃত

en: Message
bn: বার্তা

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন
