Tool API (1.0.0-alpha9) - en to et translation catalogue (58 entries)

en: Operations
et: Toimingud

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: List
et: Nimekiri

en: Subject
et: Teema

en: Send email
et: Saada kiri

en: Cancel
et: Tühista

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: updated
et: uuendatud

en: created
et: loodud

en: Message
et: Teade

en: Required
et: Kohustuslik

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: View
et: Kuva

en: Text
et: Tekst

en: User
et: Kasutaja

en: Email
et: E-kiri

en: Sent email to %recipient
et: Saada e-mail %recipient aadressil

en: The subject of the message.
et: Sõnumi teemarida.

en: Role ID
et: Rolli ID

en: Log message
et: Logiteade

en: Fields
et: Väljad

en: Amount
et: Kogus

en: Recipient
et: Adressaat

en: Class
et: Klass

en: String
et: Sõne

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: Tools
et: Tööriistad

en: Undefined
et: Defineerimata

en: Result
et: Tulemus

en: Limit
et: Limiit

en: Map
et: Kaart

en: Entity
et: Olem

en: Results
et: Tulemused

en: Select
et: Vali

en: Translatable
et: Tõlgitav

en: Add another item
et: Lisa uus

en: Display message
et: Kuva teade

en: Set
et: Vali

en: Execute
et: Rakenda

en: Context
et: Kontekst

en: Offset
et: Nihe

en: Cardinality
et: Võimsus

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Properties
et: Omadused

en: Bundles
et: Kogumid

en: Bundle
et: kogum

en: Trigger
et: Lüliti

en: Entities
et: Olemid

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: Bundle ID
et: Kogumi ID

en: Language Code
et: Keelekood

en: Plugin ID
et: Plugina ID

en: Entity Type ID
et: Olemi tüübi ID
