Tool API (1.0.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: updated
hu: frissült

en: created
hu: létrehozva

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Required
hu: Szükséges

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Log message
hu: Üzenet

en: Fields
hu: Mezők

en: Amount
hu: Összeg

en: Recipient
hu: Címzett

en: Class
hu: Osztály

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Channel
hu: Csatorna

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Tools
hu: Eszközök

en: Displayed
hu: Megjelenített

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Result
hu: Eredmény

en: Limit
hu: Korlát

en: Map
hu: Térkép

en: Entity
hu: Entitás

en: Results
hu: Eredmények

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Display message
hu: Üzenet megjelenítése

en: Set
hu: Beállítás

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Cardinality
hu: Számosság

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: The message to log.
hu: A naplózandó üzenet.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: Entities
hu: Entitások

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Bundle ID
hu: Mezőköteg azonosítója

en: Save entity
hu: Entitás mentése

en: Delete entity
hu: Entitás törlése

en: Block user
hu: Felhasználó zárolása

en: Language Code
hu: Nyelvkód

en: Write
hu: Írás

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Entity Type ID
hu: Entitástípus azonosító

en: Tool
hu: Eszköz
