Tool API (1.0.0-alpha9) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: updated
it: aggiornato

en: created
it: Creato

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Sent email to %recipient
it: E-mail inviata a %recipient

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Fields
it: Campi

en: Amount
it: Importo

en: Recipient
it: Destinatario

en: Class
it: Classe

en: String
it: Testo

en: Channel
it: Canale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Tools
it: Strumenti

en: Undefined
it: Non definito

en: Result
it: Risultato

en: Limit
it: Limite

en: Map
it: Mappa

en: Entity
it: Entità

en: Results
it: Risultati

en: Select
it: Scegliere

en: Translatable
it: Traducibile

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Display message
it: Mostra messaggio

en: Execute
it: Esegui

en: Field Type
it: Tipo di campo

en: Context
it: Contesto

en: Offset
it: Scostamento

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Properties
it: Proprietà

en: Bundles
it: Bundle

en: The message that should be sent.
it: Il messaggio che sarebbe spedito.

en: Entities
it: Entità

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Bundle ID
it: ID del bundle

en: Save entity
it: Salvataggio entità

en: Delete entity
it: Eliminazione entità

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Entity Type ID
it: ID tipo di entità
