Tool API (1.0.0-alpha9) - en to kn translation catalogue (35 entries)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Send email
kn: ಮಿಂಚಂಚೆಯನ್ನು ಕಳುಹಿಸಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Set
kn: ಸೆಟ್

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Read
kn: ಓದು

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Property Name
kn: ಗುಣದ ಹೆಸರು
