Tool API (1.0.0-beta1) - en to bo translation catalogue (25 entries)

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Exists
bo: གནས་འདུག

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Add another item
bo: ནང་ཚན་གཞན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Trigger
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད
